Pavel Valach

Správa sítí, služeb, bezpečnost

Co mě zajímá

Počítače. Strávil jsem s nimi 4/5 života.

Mobilní telefony a smartphony. Strávil jsem s nimi 5/6 života. Začal jsem se Siemensy a skončil u Samsungu, Nokie a nejnověji Androidů. V poslední době koketuji s GrapheneOS.

Sítě. Věnoval jsem se administraci počítačové sítě na Sinkuleho koleji ČVUT v Praze a pomáhal se spoustou projektů mj. i v rámci Silicon Hillu na Strahově.

Programování. Dříve hlavně pod Windows a hlavně .NET (Windows, Windows Phone a podobné specialitky), dnes si ale více rozumím s linuxovým Bashem.

A/V technologie. Zatím tedy nijak do hloubky (kromě toho, že jsem hrál na klavír).

Bezpečnost. Aneb dobře nastavená práva mohou ochránit lépe, než antivir. Ale jako u všeho v životě, na kontextu záleží.

Co mi nikdo neodpáře

Televizní seriály. The Newsroom, Game of Thrones, Stargate SG-1/Atlantis/Universe, The X-Files, Dexter, Eureka…

Hry. Worms – autor stránek 3D Worms, přispěvatel do Worms Česky a svého času také do Worms Centrály na Scorpions.cz. Jako fanoušek Stargate jsem se aktivně podílel na testování The STARGATE Modu, zároveň jsem překládal novinky a samotnou modifikaci do češtiny a staral se o českou část fóra.

Hudební (ne)vkus. S časem se mění, ale stálice zůstávají. ABBA. Céline Dion. Josh Groban a jemu podobní. Pentatonix. Coldplay. Eurovision Song Contest, z posledního ročníku (2023) např. Sudden Lights.

Z českých třeba Lenka Filipová a Lenny, Ewa Farna, We Are Domi, Charlie Straight / Lake Malawi, ale nebojím se ani novějších, a nepohrdnu ani Kabátem, když se zrovna zjeví… :-)

(Mj. jsem zpíval ve smíšeném pěveckém sboru Gymnázia Frýdlant nad Ostravicí. Mám jen ty nejlepší vzpomínky. Kdybyste věděli o fajném pěveckém sboru v Praze nebo okolí, dejte mi, prosím, vědět. Moc mi to chybí.)